środa, 13 listopada 2013

Tworzenie sekwencji ,cue(playlista sekwencji) i button w FREESTYLER. Poradnik na przykładzie lampy DMX 512 Blizzard Lighting Weather system

Lampa Blizzard Lighting Weather system jest odpowiednikiem lampy SBL2000 firmy Involight i jej fixture jest w programie Freestyler zarówno dla opcji 7 kanałowej i 26 kanałów.
W setup lampy jest możliwość ustawienia opcji j/w. Do połączenia z lampą w obu trybach wykorzystany został interfejs USB/DMX512 KWMATIK.
Opis trybów:
 1. 7-channels :  W trybie tym w jednym kanale mamy dostęp do gotowych programów zawartych w lampie i za pomocą prostych programów do DMX512 można uzyskać łatwym kosztem dosyć ciekawe efekty, ale w późniejszym etapie tryb jest mało elastyczny i nie da wycisnąć max . możliwości lampy. Film pokazuje ten tryb i wybór jednego programu.
 2. 26-channels: Bardziej surowy tryb ale dający możliwość wykorzystania w pełni możliwości lampy. Kanał 1 intensywność, kanały 2-25 to RGB dla odpowiadających lamp, kanał 26 to stroboskop. 

Na podstawie poradnika nr 1 zostały stworzone sekwencje zawarte w CUE(jak dodawać sekwencje do CUE poradnik nr 2)

Podczas tworzenia scen FREESTYLER dostarcza dla tej lampy schematy kolorów
Na podstawie Poradnika nr1 stworzyłem sekwencje "sbl-linia". Każda scena zapamiętuje wartości DMX512 dla wybranego fixture.Efektem jest sekwencji jest wedrujące światło od lampy nr1 do 8.
 w oknie "colors" zaznacza się na dole której lampy wartości te dotyczą .
w ustawieniach są opcje "fade" i "snap".Różnice między nimi:
 • FADE - zmiany między poszczególnymi scenami są wolniejsze i płynniejsze
 • SNAP- zmiany między poszczególnymi scenami są szybkie , na filmie żółte światło dla wszystkich lamp miga jak na światłach kierujących ruchem drogowym
SNAP

Stworzone sekwencje dodane do CUE można odtwarzać z różną prędkością, jak na filmie niżej sekwencja "sbl-linia" z prędkością 327%
Sekwencje 1-scenowe można podłożyć pod przycisk tzw Button, film niżej prezentuje właśnie przykład takiej czynności. Sekwencja to czerwony kolor we wszystkich lampach i włączony stroboskop, tak aby zadziałanie było widoczne. Opcja flash zmienia funkcjonowanie przycisku, działa on wtedy kiedy się go przytrzymuje , normalnie kliknięcie powoduje ON/OFF.

2 komentarze:

 1. potrzebuje map/fixtur lub wgl wszystkiiego pod l4m gobo beam 60

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. niestety dostrzegłem teraz komentarz ,przepraszam. KWMATIK nie zajmuje się takimi rzeczami jak fixtury i tworzenie scen.

   Usuń